Wójt Gminy Zawidz informuje, że w związku z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2023 r. poz. 1469) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Każdy właściciel nieruchomości na terenie Gminy Zawidz wyposażony w zbiornik bezodpływowy(szambo) lub przydomową oczyszczalnie ścieków ma obowiązek złożyć aktualne zgłoszenie do wyżej wymienionej ewidencji prowadzonej przez Gminę.

W związku z powyższym Wójt Gminy Zawidz zwraca się z prośbą do właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zawidz, których nieruchomości wyposażone są w zbiorniki bezodpływowe bądź przydomowe oczyszczalnie ścieków o wypełnienie druku zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków i złożenie go do Urzędu Gminy w Zawidzu. Powyższe zgłoszenie spowodowane jest koniecznością zaktualizowania danych posiadanych przez organ i dostosowania ich do aktualnych przepisów prawa. Dotyczy to także osób, które dokonały już takiego zgłoszenia w latach wcześniejszych.

Druki zgłoszeń dostępne są w Urzędzie Gminy w Zawidzu , pokój nr.3 , na stronie internetowej urzędu oraz u Sołtysów

Jednocześnie przypominam , że wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek zawierania umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych(szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków i zobowiązani są do udokumentowania usługi wywozu nieczystości ciekłych poprzez okazanie dowodów opłat za powyższe usługi na każde wezwanie organu kontrolującego

ZGŁOSZENIE ZBIORNIKA BEZODPŁYWOWEGO (SZAMBA)
ORAZ PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW JEST OBOWIĄZKOWE!!!

zgłoszenie zbiorników bezodpływowych