Segregując odpady przyczyniasz się do ochrony środowiska i oszczędzasz płacąc niższą stawkę opłaty.
Segregacja polega na zbieraniu w naszych gospodarstwach i wystawianiu w odpowiednim czasie odpadów w workach z podziałem na 3 frakcje:

 

recycle
papier i opakowania
wielomateriałowe
tworzywa sztuczne
i metale
szkło

 

WRZUCAMY NIE WRZUCAMY

PAPIER

(niebieski worek)

gazety, książki, katalogi, zeszyty, ulotki, kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania tłustego lub mokrego papieru, kartonów i tektur pokrytych folią aluminiową np. kartony po mleku czy napojach, odpadów higienicznych, podpaski, pieluchy)

PLASTIK

(żółty worek)

puste, odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, opakowania po jogurtach, serkach, kefirach, kartony po mleku i sokach butelek po olejach samochodowych, smarach, środkach chwastobójczych i owadobójczych i lekach, części plastikowych ze sprzętu AGD i RTV

SZKŁO

(zielony worek)

białe i kolorowe słoiki, butelki po napojach, przetworach, alkoholach, opakowania po kosmetykach, opakowania powinny być pozbawione zawartości opakowań po lekarstwach, szkła tłuczonego,
termometrów, szkła okiennego, żaroodpornego, żarówek

 

Pozostałe odpady niemożliwe do segregacji  powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane.

Osoby deklarujące zbieranie odpadów w sposób segregowany mają do dyspozycji bezpłatne worki jak i kosz na odpady zmieszane. Terminy obioru odpadów wskazane są w harmonogramie. Worki zbierane są w innym terminie niż kosze.

 

W razie pytań inform. pod nr tel: 24 276-61-93 lub osobiście w Urzędzie Gminy pok. nr 10