Drodzy Mieszkańcy.
Miło mi poinformować, że w dniu dzisiejszym Stacja Uzdatniania Wody w Majkach uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Tym samym do Waszych kranów popłynęła woda z ujęcia w Majkach. Cieszę się, że ta najważniejsza w tej kadencji inwestycja zakończyła się sukcesem. O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że jej przygotowanie i realizacja trwała przeszło 4 lata. Począwszy od przygotowania dokumentacji, uzyskania pozwolenia, po pozyskanie środków i jej realizację. Twierdzenia, że tego typu inwestycję można zrealizować w rok, świadczyć mogą tylko o braku elementarnej wiedzy i doświadczenia na ten temat.
Serdecznie dziękuję Wszystkim, a w szczególności pracownikom Gminy, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jest to niewątpliwie najważniejszy z etapów modernizacji infrastruktury wodociągowej w Gminie Zawidz, którego efekty odczują wszyscy mieszkańcy. Pozostał nam jedynie ostatni etap, w ramach którego wyremontujemy ujęcie wody w Zawidzu i SUW w Zalesiu. Na ten cel mamy już zabezpieczone środki i przygotowaną koncepcję. Pozwoli to nam całkowicie wyeliminować problemy z zaopatrzeniem w wodę z wodociągu gminnego. Wszystkim Mieszkańcom życzę Smacznego.
Wójt Gminy Zawidz
Dariusz Franczak