fundacja panaceum

Fundacja Panaceum Płock uprzejmie informuje, iż prowadzi nabór uczestników do nowotworzonego Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum w Osieku, gmina Zawidz. W warsztacie tym mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne zamieszkujące w części powiatu sierpeckiego, która obejmuje gminy: Zawidz, Sierpc, Rościszewo i Szczutowo. Planowane otwarcie warsztatu – styczeń 2025 roku.

Warunkiem przyjęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Osieku jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym (symbol 01-U, 02-P) lub znacznym (każdy symbol), ze wskazaniem na „tak” dotyczącym uczestnictwa w terapii zajęciowej (pkt 4 orzeczenia), wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W przypadku braku takiego dokumentu można go uzyskać w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Sierpcu (po wcześniejszym złożeniu odpowiedniego wniosku wraz z zaświadczeniem lekarskim i dokumentacją medyczną). Kwalifikacji uczestników spośród osób zgłoszonych dokona Rada Programowa WTZ w oparciu o kryteria określone w Regulaminie Organizacyjnym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Osieku.

Uczestnictwo w zajęciach WTZ jest bezpłatne, uczestnicy nie tracą posiadanych już świadczeń (renta socjalna, zasiłki, itp.), na zajęcia uczestnicy dojeżdżają transportem Warsztatu.

Warsztat oferuje uczestnikom zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 w ośmiu pracowniach terapeutycznych (pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, krawiecka, rehabilitacyjna, plastyczna, rękodzieła artystycznego, ogrodnicza, wielobranżowa), a także wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz pomoc pracownika socjalnego. Zajęcia w Warsztacie prowadzone będą zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii. W ramach zajęć terapeutycznych organizowane będą, m.in. wycieczki jedno- i kilkudniowe, spotkania integracyjne, imprezy okolicznościowe, wizyty w instytucjach kultury i sztuki, itp. Uczestnicy Warsztatu otrzymują również kieszonkowe w ramach tzw. treningu ekonomicznego (środki finansowe na bieżące potrzeby).

Warsztat Terapii Zajęciowej w Osieku będzie placówką dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, której zadaniem jest ogólne usprawnianie, rozwijanie umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej, przygotowanie do życia w środowisku społecznym oraz rozwój innych umiejętności niezbędnych w codziennym życiu. Ważnym zadaniem jest również rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających późniejsze podjęcie pracy zawodowej w zakładzie aktywności zawodowej lub innej pracy zarobkowej bądź szkolenia zawodowego.

Chciałbyś się usamodzielnić? Szukasz przyjaciół i miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas? A może myślisz o tym, żeby pracować?

Zapraszamy Cię do naszego nowotworzonego warsztatu w Osieku.

Jeśli posiadasz:

– chęć do wyjścia z domu i spotykania się z innymi ludźmi,

– umiejętności kulinarne, plastyczne, rękodzielnicze i inne lub chcesz się ich nauczyć,

– chęć do brania udziału w ciekawych przedsięwzięciach i wydarzeniach.

Oferujemy Ci:

– zajęcia od poniedziałku do piątku w 8 pracowniach terapeutycznych,

– wsparcie psychologiczne i pracownika socjalnego,

– rehabilitację,

wycieczki, spotkania integracyjne, wizyty w instytucjach kultury i sztuki,

– kieszonkowe w ramach tzw. treningu ekonomicznego,

– miłą i przyjazną atmosferę.

– opiekę wykwalifikowanych instruktorów terapii zajęciowej

Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia kandydatów do uczestnictwa w WTZ w Osieku przyjmuje Wiceprezes Fundacji Panaceum – Pani Dagmara Bartosiak, tel. 692 525 812 – do dnia 30 września 2024r. Zgłoszenia kandydatów można składać również do Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, właściwych dla miejsca zamieszkania kandydata.

Zarząd Fundacji Panaceum

Piotr Ostrowicki – Prezes Zarządu