24 marca 2024 roku miało miejsce otwarcie nowej świetlicy przy ulicy Zielonej 10 w Zawidzu Kościelnym, która teraz będzie pełnić funkcję siedziby dla dwóch Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy: Nowego Zgagowa oraz Szumania Pustoły. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko członków obu wspólnot, ale również przedstawicieli innych Kół Gospodyń z naszej gminy, co podkreśla, że Koła nie tylko realizują własne cele, ale także aktywnie wspierają się nawzajem.

Otwarcie uświetniła obecność księdza kanonika Włodzimierza Załęskiego, który poświęcił obiekt, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 150 tysięcy złotych, pozyskanemu z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla lokalnych centrów interwencyjnych 2023”.

Nowo otwarta świetlica stanowi przestrzeń, która z pewnością stanie się miejscem wielu inspirujących spotkań, wymiany doświadczeń i realizacji wartościowych projektów, mających na celu dalszy rozwój i integrację społeczności wiejskiej w naszej gminie.

Siedziba KGW