Dzisiaj jest - sobota, 21 maja 2022 roku
Start
Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zawidz
niedziela, 23 lutego 2014 10:52

Dnia 09 lutego 2014 r. na hali Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbył się kolejny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zawidz. Organizacją imprezy z ramienia klubu SKS „MEGA - GIM” Zawidz zajął się p. Marek Kolczyński, pomocą służyli mu nauczyciele wychowania fizycznego z ZSS w Zawidzu oraz Marcin Sulkowski z klubu „POGOŃ” Słupia. Rozgrywki rozpoczęły się o 9:00 i trwały ok. sześciu godzin. Piłkarskie pojedynki rozgrywane w duchu fairplay emanowały duchem walki, a zawodnicy swoją postawą potwierdzali silną wolę zwycięstwa.

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn, każda reprezentująca praktycznie inną cześć naszej gminy. Od pierwszego gwizdka sędziów rozgorzała prawdziwa sportowa walka o każdy metr parkietu. Zawodnicy z sercem i poświęceniem angażowali się w każdą przeprowadzaną przez siebie akcję. Turniej stał na dobrym piłkarskim poziomie, a każdy mecz przynosił bardzo wiele emocji.
Faza grupowa, przeprowadzona w systemie "każdy z każdym" wyłoniła 4 zwycięskie drużyny, przechodzące do półfinałów. Pierwszy półfinał to rywalizacja drużyny "BLOKERSI" prowadzonej przez Krzysztofa Wieczorka z zespołem „COPACABANA” pod kierownictwem Mariusza Sobczaka, która zakończyła się wynikiem 0:2 i tak poznaliśmy więc pierwszego finalistę. W drugim półfinale drużyna "WHITE RANGER" Radosława Piłata zagrała z zespołem o zabawnie brzmiącej nazwie „MINUTKA ZAWIDZ” prowadzonym przez Rafała Sadeckiego. Mecz zakończony został zwycięstwem "MINUTKI" 1:0 i w ten sposób wyłonione zostały pary finałowe. Przed meczem finałowym rozegrany został także mecz o miejsca 3 oraz 4. W pojedynku tym zespół "WHITE RANGER" w rzutach karnych wyeliminował mocną drużynę "BLOKERSÓW”, co mogło być dużym zaskoczeniem. Mecz finałowy to walka do ostatniego gwizdka, która przyniosła wszystkim wiele emocji. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy (1:1), przyszło nam więc oglądać także konkurs rzutów karnych w którym lepsi okazali się piłkarze "COPACABANY" wygrywając 3:1 i odnosząc zwycięstwo w całym turnieju.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za liczne uczestnictwo w turnieju i miłą sportową atmosferę. Szczególne podziękowania należą się panu Wójtowi Gminy Zawidz - Wojciechowi Gajewskiemu za honorowy patronat i ufundowanie pucharów, pani Dyrektor ZSS w Zawidzu – Krystynie Siwiec za udostępnienie hali sportowej, Krzysztofowi Tomczykowi - Prezesowi Klubu „Pogoń” Słupia za ufundowanie nagród rzeczowych oraz Danielowi Liszewskiemu, Krzysztofowi Gajewskiemu, Marcinowi Sulkowskiemu oraz Ilonie Rypińskiej i Katarzynie Sadeckiej za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

Skład zwycięzców turnieju: Sobczak Mariusz (C), Sobczak Jacek, Kopczyński Michał, Kruszyński Krzysztof, Bartnikowski Daniel, Drab Przemysław, Grabowski Artur (br)
Po turnieju wybrani zostali także jego najlepsi zawodnicy:

KOLEJNOŚĆ MIEJSC W TURNIEJU
1. COPACABANA
2. MINUTKA ZAWIDZ
3. WHITE RANGERS
4. BLOKERSI
5. KUKURYKU
6. ISKRA ZALESIE
7. ALEA ADA EST
8. TECHNICY
9. TERBUD
10. ORLIK JEŻEWO

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik: Sobczak Mariusz
Najlepszy bramkarz: Siwiec Michał