Dzisiaj jest - czwartek, 30 czerwca 2022 roku
Start
Sportowe pożegnanie lata
poniedziałek, 09 września 2013 19:18

Sportowe Pożegnanie Lata

Chociaż w naszej szkole zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek a jesień zbliża się dużymi krokami, to postanowiliśmy wykorzystać ostatnie promienie słońca i pożegnać na świeżym powietrzu lato w sportowym stylu.
6 września o 10 30 dyrektor ZSS Krystyna Siwiec i prezes GS p. Marlęga oficjalnie rozpoczęli imprezę pod hasłem „Sportowe Pożegnanie Lata”. Głównym założeniem spotkania była integracja oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie – najprostszej formy rekreacji, do której zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Gminy Zawidz. Sportowe zmagania zaczęły się „Biegiem ulicznym” na dystansie 1400 m w czterech kategoriach (Gimnazjum – dziewczęta, Gimnazjum – chłopcy, Liceum i Technikum – dziewczęta oraz Liceum i Technikum – chłopcy). Uczniowie i uczennice wystartowali spad Urzędu Gminy, okrążyli kolonię i wrócili na metę ulicą Parkową.

 

Wyniki przedstawiały się następująco:

 

Gimnazjum: dziewczęta  chłopcy

I m-ce :     Magdalena Siemieńska  - kl.IIA                   Piotr Różycki – kl. IIA

II m-ce :    Angelika Kołodziejska - kl. IIA                   Piotr Kłoszewski – kl. IIIC

III m-ce:   Izabela Wójciak - kl. IIA                             Adrian Fontański – kl. IIA

 

Szkoła średnia:

 

I m-ce : Jolanta Wiśniewska - kl.IIILO                Jacek Gruczyk - kl.IILO

II m-ce :    Monika Piórkowska - kl. IIILO               Szymon Sieradzki  - kl. IIT

III m-ce:    Patrycja Chybowska  - kl.ILO                Arek Bieńkowski – kl.IIT

Po zakończeniu biegu przeszliśmy na halę sportową, gdzie odbyły się dwa mecze: w piłkę ręczną uczennic i absolwentek ZSS w Zawidzu oraz chłopców w piłkę nożną.
Po wysiłku fizycznym wszyscy zgromadzeni pod Urzędem Gminy w promieniach słońca mogli posilić się grochówką z kuchni polowej oraz marchewkami ze szkolnego ogródka. Dla tych, którzy mięli ochotę spalić trochę kalorii zorganizowane zostały zawody w „wyciskaniu ciężarka” o wadze 4kg dla dziewcząt i 10 kg dla chłopców.

 

Wyciskanie ciężarka

 

Im-ce: Elżbieta Jaworska - 123 - IIIB                     Paweł Sawicki – 61 - IIT

II m-ce: Wioletta Wójciak – 120 - IIA                     Krystian Majercki -58 - ILO

III m-ce: Agnieszka Ziółkowska – 119 - IIIB            Krystian Ziółkowski – 53 -.IILO

Po kilku konkurencjach, gdzie ważna była rywalizacja i współzawodnictwo przyszedł czas również na integrację. Wszyscy zebrani na tartanie wzięli udział w zabawie w „krzesełka”.
Wręczenia medali i uhonorowania zwycięzców dokonała pani dyrektor oraz fundator nagród – Wójt Gminy Zawidz – Wojciech Gajewski, poczym  wraz ze zgromadzonymi przy dźwiękach muzyki i w atmosferze ogólnej radości zakończyli uroczystość symbolicznym pożegnalnym gestem.