Dzisiaj jest - sobota, 20 kwietnia 2019 roku
Start
Okólnik
poniedziałek, 25 czerwca 2018 13:51

w związku z kilkoma sygnałami rolników o wystąpieniu strat w uprawach rolniczych spowodowanych brakiem opadu deszczy i wysoką temperaturą powietrza informuję, że na dzień dzisiejszy zgodnie z ostatnim raportem Systemu Monitorowania Suszy Rolniczej w Puławach w gminie Zawidz zagrożenie suszą dotyczy wyłącznie zbóż jarych i częściowo zbóż ozimych oraz drzew i krzewów owocowych i truskawek. Możłiwe, że dołączą inne rośliny, jeżeli te opady nadal nie będą występować i w związku z tym producenci winni wpisywać we wniosku wszystkie uprawy.

Zgodnie z w/w monitoringiem poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat spowodowanych suszą w zbożach jarych i ozimych,

( które mają podobne wymagania w zapotrzebowaniu na wodę) w Urzędzie Gminy Zawidz pok. Nr 21.

Straty szacowane będą przez Komisję powołaną przez Wojewodę Mazowieckiego.

Druki wniosków można pobrać z Urzędu Gminy pok. Nr 21 a także ze strony Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego www.mazowieckie.pl - baner klęski żywiołowe-rolnictwo -druki do pobrania).

Do wniosku producent rolny dołącza wykaz działek dekłarowanych do płatności bezpośrednich na 2018r. (kopia wniosku obszarowego) oraz kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt ( wydruk z ARiMR ) .
Wnioski bez załączników i niekompletnie wypełnione zostaną nie rozpatrzone.

Termin składania wniosków - do 4 lipca 2018roku.

Wniosek o oszacowanie szkód